Держгеокадастр отримав від міжнародної неурядової організації нагороду «Національне геопросторове агентство року»

Міжнародна неурядова організація «Geospatial World» – це платформа, що поєднує постачальників та споживачів геопросторової інформації з усього світу, вона призначає ці нагороди з 2007 року з метою визнати, вшанувати та відсвяткувати професійну досконалість, внесок і досягнення професіоналів, установ та організацій.

10 травня 2022 року журі Geospatial World Leadership Awards одноголосно прийняло рішення присудити Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру нагороду «Національне геопросторове агентство року» за зразкову службу державі. Захід відбувся у межах проведення Всесвітнього геопросторового форуму в місті Амстердамі (Королівство Нідерланди).

Період 2020-2021 рр. можна вважати роком геопросторових даних в Україні, адже тоді українська геопросторова спільнота переживала історичний момент цифровізації. До створення сучасних геоінформаційних технологій було залучено велику кількість фахівців, наукових організацій та представників громадськості у цій сфері. Було запроваджено «єдине вікно» для управління природними ресурсами, що сприяло економії бюджетних коштів та розвитку територій, посиленню громадського контролю за діяльністю державних органів та підвищенню довіри населення до влади.

У квітні 2020 року українським парламентом було прийнято Закон України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних». При тому, що Україна не є членом Європейського Союзу, закон повністю відповідає INSPIRE, а також відображає основні принципи політики відкритих даних ЄС.

В межах реалізації цього закону задля надання консультативної підтримки щодо впровадження НІГД було створено Раду з національної інфраструктури геопросторових даних, що є консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України. Також, Держгеокадастром спільно з державним підприємством «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» було розроблено портал для пілотного проекту НІГД, що забезпечило онлайн-інтеграцію масивів геопросторових даних національного, регіонального та місцевого рівнів.

Нагорода «Національне геопросторове агентство року» – це спільна нагорода української геопросторової спільноти, усіх фахівців, науковців, представників громадських організацій у сфері розробки і впровадження геопросторових даних України, які були залучені до створення та розвитку НІГД.

«Висловлюю щиру вдячність Geospatial World за нагороду та визнання досягнень в сфері діяльності, пов’язаній із створенням та розвитком національної інфраструктури геопросторових даних в Україні. Ставлю на меті подальшу розбудову та удосконалення НІГД з метою забезпечення нашої держави якісними геопросторовими даними задля зміцнення її обороноздатності та безпеки, що є особливо важливим в ці нелегкі для України часи», – в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський.