Нідерланди обіцяють підтримати ембарго на російську нафту

Нідерланди підтримають ембарго на російську нафту.

Про це сказав прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте під час онлайн виступу у Верховній Раді України.

За словами Рютте, президент Росії Володимир Путін думав, що зможе захопити Україну і розділити демократичні сили світу своєю швидкою перемогою.

«Але він помилявся. По правді, він дуже прорахувався, тому що трапилося саме протилежне його намірам — сили демократії на заході об'єднані як ніколи. І на це є дуже добра підстава — це є війна за майбутнє демократії, міжнародне право, йдеться про право суверенного народу обирати свою дорогу в житті, йдеться про свободу: вашу і нашу свободу», — наголосив прем'єр.

Він зазначив, що це є війна «за наше спільне майбутнє», тому санкції, накладені на Росію і на її керівництво, «безпрецедентні в нашій історії», бо ніколи такі масштабні санкції не запроваджували «так швидко, так прямо і в такому обсязі».

Прем'єр-міністр Нідерландів наголошує, що міжнародна спільнота має зробити більше і якомога швидше — зупинити купівлю російської нафти.

«Нідерланди готові вдатися до цієї дії разом з нашими партнерами та союзниками без загаяння», — наголосив він.

За його словами, санкції мають бути чинні, поки російська агресія не закінчиться і не відновиться український суверенітет.

Рютте додав, що Нідерланди підтримують Україну, постачаючи зброю.

«Це почалося з постачання протитанкових і протилітакових засобів на першій брутальній фазі цієї війни. А тепер на новій фазі в битві за Донбас ми надсилаємо вам самохідні артилерійські засоби, гаубиці спільно з Німеччиною», — наголосив він.

При цьому підкреслив, що його країна разом із союзниками продовжить допомогати Україні, зокрема, постачаючи зброю «там, де треба і коли треба».

Прем'єр-міністр Нідерландів запевнив, що допомагатимуть й у відбудові України, і в досягненні правосуддя щодо агресора — покарання за воєнні злочини.

«Російські війська вдаються до сексуального насильства як зброї у цій війні, ми чуємо про депортацію, тортури та навіть холоднокровне вбивство невинних цивільних людей», — наголосив він.

За його словами, Нідерланди надсилають велику групу судових експертів до України, щоб були зібрані докази злочинів окупантів і правосуддя відбулося. Він висловив переконання, що Україна переможе у війні з Росією, і процитував слова українського гімну.