ЗСУ знищили 400 окупантів на річці Сіверський Донець

На переправі через Сіверський Донець ЗСУ знищили понад 400 російських солдатів за кілька днів.

Такі подробиці розповіли українські військові. Переправа окупантів через річку на початку травня стала однією з найбільш смертоносних битв для армії РФ.

«Коротка прогулянка лісом показала шматки розірваної російської військової форми, що звисають з дерев, моторошне нагадування про солдатів, які тут насильно загинули», — йдеться в тексті.

Сили РФ намагалися оточити українських солдатів у сусідньому місті Сєвєродонецьк, але натомість самі опинилися в оточенні річки та лінії фронту українців. Загинули щонайменше 400 російських солдатів, переважно від артилерійських обстрілів.

«У міру того, як війна йде горбистими рівнинами і лісами Східної України, маневрування військ значною мірою перетворилося на спроби заманити в пастку. Але, як показало смертельне зіткнення на мосту, така тактика пов'язана із серйозним ризиком. Не зумівши захопити великі міста, такі як столиця України — Київ або відколоти все узбережжя Чорного моря, російські військові спробували оточити українські війська на сході. Це зусилля здається важким зараз, коли Україна заблокувала один з основних маршрутів наступу біля міста Ізюм», — написано у статті.

Видання пише, що найближчою метою російських сил стало невелике оточення Сєвєродонецька, найсхіднішого міста Донбасу, яке все ще перебуває під контролем України. Артилерійські обстріли російських військ, що наближалися з трьох сторін, спустошили місто, відключивши воду та електрику, а минулої доби загинули щонайменше шестеро людей.

«Стратегія Росії полягала в тому, щоб використовувати тупий інструмент величезної артилерії своєї армії, щоб завдавати ударів по українських силах, домагаючись поступових успіхів у Луганській області Донбасу. Військові аналітики та представники західної розвідки вважають, що московським силам доведеться зіткнутися з жорстокими боями у міських умовах, якщо вони спробують повністю захопити Сєвєродонецьк, і що їм буде важко розпочати наступ углиб України», — пишуть журналісти.