Ірина Венедіктова зустрілася з Директором Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ Маттео Мекаччі

  • 60

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела зустріч з Директором Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ Маттео Мекаччі.

Ірина Венедіктова зустрілася з Директором Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ Маттео Мекаччі

Під час зустрічі учасники поговорили про хід розслідування воєнних злочинів військовослужбовців РФ на території України. Мова також йшла про захист прав військовополонених.

«Наша держава абсолютно відкрита в цьому питанні і демонструє дотримання норм міжнародного гуманітарного права», - наголосила Ірина Венедіктова.

Вона закликала через Маттео Мекаччі ОБСЄ та інші міжнародні інституції всіма можливими механізмами перевіряти умови утримання та домагатися належного ставлення до громадян України – військових та цивільних, які перебувають у російському полоні.

Бюро з демократичних інститутів та прав людини - незалежний і автономний інститут ОБСЄ. У рамках реагування на агресію РФ проти України в ньому була створена Оперативна група, яка здійснює моніторинг та документування порушень міжнародного гуманітарного права та прав людини у ході розв’язаної РФ агресивної війни проти України. В ході візиту Директор Бюро із командою також побували на місцях вчинення воєнних злочинів РФ у Київській області.