Байдену може загрожувати імпічмент

  • 303

Президенту США Джо Байдену може загрожувати імпічмент, якщо його Демократична партія втратить контроль над Сенатом і Палатою представників за підсумками осінніх виборах.

Байдену може загрожувати імпічмент

Демократи можуть зіткнутися з великими втратами на вирішальних проміжних виборах цього року, оскільки республіканці прагнуть повернути Палату представників і Сенат у листопаді.

Якщо партія президента Джо Байдена втратить контроль над обома палатами, йому може загрожувати імпічмент після того, як кілька республіканців зазначили, що більшість Республіканської партії рухатиметься в цьому напрямку.

У січні сенатор-республіканець Тед Круз заявив, що для імпічменту Байдена буде «кілька підстав», а в квітні представник республіканців Кен Бак заявив на віртуальній зустрічі, що юридичний комітет Палати представників «проведе слухання, щоб визначити, чи доречний імпічмент. проголосую за імпічмент. А потім це буде представлено повному залу».

Опитування Массачусетського університету в Амхерсті, опубліковане в травні, показало, що 68 відсотків республіканців і 66 відсотків консерваторів хочуть, щоб Байден був імпічментований, якщо республіканці займуть Палату представників, тоді як 53 відсотки республіканців вважають, що Палата представників під керівництвом Республіканської партії зробить йому імпічмент.

Статті про імпічмент можуть бути ухвалені простою більшістю голосів у Палаті представників, але президента можна усунути лише більшістю у дві третини голосів у Сенаті. Цього ніколи не було, і малоймовірно, що республіканці матимуть необхідну кількість місць у 2023 році.

На думку почесного професора уряду і політики США в Центрі вивчення демократії Вестмінстерського університету в Британії Джона Оуенса, демократи за підсумками виборів збережуть за собою Сенат і Палату представників.

У той де жас за словами професора факультету політики Біркбека Лондонського університету Роберта Сінгха, якщо республіканці повернуть собі Палату представників, але не Сенат, то будь-яка спроба оголошення імпічменту Байдену буде виглядати як політичний «набір очок».