росія через своїх колоборантів нищить історію України — експерт

  • 345

Історики зазначали, що наша країна мала іменуватися Україна- Русь, адже росія через своїх колоборантів нищить нашу історію.

Доктор права, перший заступник Генерального прокурора України в 2014-му році Микола Голомша
Доктор права, перший заступник Генерального прокурора України в 2014-му році Микола Голомша

Про це під час ефіру заявив доктор права, перший заступник Генерального прокурора України в 2014-му році Микола Голомша.

«Прискорбно, що тільки війна повернула владу до правильних дій. Це прийняття закону про колоборантів. Нагадаю, що росія 30 років колобарувала Україну. Вона заводила сюди своїх бізнесменів та займалася корупцією. Давала грощі на вибори окремим політичним силам та створювала п’яту колону та добивалася того, що окремі керманичі держави призначали проросійських людей, завдяки чому приховувалися злочини та знищувалась обороноздатність країни. Також нищили музеї, артефакти, все вивозили до рф», — каже експерт.

За його словами, рф через спецслужби почала проштовхувати ідеї паспортизації українців, роздаючи їм паспорти інших країн.

" Це стосується не тільки Угорщини, Румунії, Молдови, Болгарії та росії. Адже в Закарпатській області було роздано біля 100 тисяч паспортів. Українські спецслужби мали давно відсікати державу від прояву колоборантів з тієї чи іншої сторони", — підкреслює експерт.

Також він зазначив, що Україна не має свого підручника історії.

«Якщо ми не знаємо, хто ми, то ми не знаємо, яка наша місія. Тому ми повинні формувати правдивий підручник історії та показати собі та світу, що ми є древньою державою, яка має свої цінності та коріння. Наша культура не дала нам скотитися до узурпації влади, а культура росії заснула. Під акомпанемент рф у нас нищилось все, що можна було знищити. Навіть всі історичні артефакти. Історики зазначали, що наша країна мала іменуватися Україна- Русь, тоді б відпали будь- які питання, які виникають, коли про історію України розповідає президент рф путін. На жаль, Україну полонила пост- правда. До речі, 7 країн світу можуть передати нам свідчення — свої літописи про історію України, щоб не було брехливої історії, яку формує нам рф. При екс- президенті України Порошенко, Україна не спромоглася формувати відповідний підручник історії на тих історичних подіях, які є в Україні. До речі, з Киїєво- Печерської лаври у 19 столітті в росію були вивезено всі артефакти та історичні книги. Існує дуже багато джерел, які говорять про древність та походження Києва. Тобто ми маємо показати всьому світу правдиву історію України. російська федерація через своїх колоборантів нищить нашу історію», — резюмує експерт.