Третина українців без роботи: коли покращиться ситуація на ринку праці

  • 461

Національний банк України (НБУ) оновив прогноз рівня безробіття в Україні за методологією Міжнародної організації праці. Прогноз на 2022 рік погіршений з 9,1% до 28,9%, на 2023 рік з 8,9% до 27,0%.

Третина українців без роботи: коли покращиться ситуація на ринку праці

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на «Інфляційний звіт» Національного банку України (липень 2022 року). НБУ очікує, що рівень безробіття трохи впаде лише у 2024 році — до 18,2%. За оцінками НБУ, попри зусилля підприємств з утримання працівників, війна зумовила нечуваний досі стрибок рівня безробіття (близько 35%).

Через глибокий спад економічної активності та міграцію унаслідок безпекових ризиків у прифронтових регіонах значна частина населення втратила роботу. З іншого боку, незначний фінансовий запас міцності змушував домогосподарства активно шукати роботу. Рівень безробіття значно зріс й унаслідок вибуття частини населення з робочої сили передусім через те, що вимушені мігранти, як у межах країни, так і за кордон, часто не мали пошук роботи за основний пріоритет. «Утім, якби мігранти залишалися в Україні та активно шукали роботу, рівень безробіття зріс би ще більше», — зазначили в НБУ.

Стримувала нарощення безробіття також мобілізація до лав захисників України. До кінця року рівень безробіття скоротиться з пікових значень у ІІ кварталі 2022 року завдяки відновленню економіки та збільшенню попиту на робочу силу, прогнозують в НБУ. «Утім, як і в інших країнах (наприклад, колишньої Югославії), навіть після закінчення активних бойових дій, безробіття знижуватиметься повільно та залишатиметься на вищих рівнях, ніж раніше, через довгострокові наслідки війни», — зазначили в НБУ.

Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) погіршив прогноз рівня безробіття в Україні за методологією Міжнародної організації праці на 2022 рік погіршений з 8,6% до 9,1%. За даними НБУ, у 2021 році безробіття становило 9,8%.