Дивом не злетіла в повітря: стан Запорізької АЕС після обстрілів

  • 235

Цей суботній ранок у багатьох містах Європи став можливим тому, що вчора Запорізька АЕС дивом не злетіла в повітря.

Запорізька АЕС
Запорізька АЕС

Про це заявив радник керівника ОП Михайло Подоляк звернувся до МАГАТЕ та ООН із закликом.

«Цей суботній ранок у багатьох містах Європи став можливим тому, що вчора Запорізька АЕС дивом не злетіла в повітря. Росія захопила станцію та влаштовує небезпечні провокації. МАГАТЕ та ООН мають жорстко вимагати від Росії вийти з АЕС та передати її під контроль спеціальної комісії», — йдеться у повідомленні.

«Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, також висока пожежна небезпека. 6 серпня Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки», — йдеться у повідомленні.

Також після спрацювання аварійного захисту було відключено один із трьох працюючих енергоблоків.

Водночас видання The Insider зазначає, що окупанти могли замінувати ЗАЕС чи територію навколо атомної електростанції. За даними джерела, поблизу села Водяне, розташованого найближче до АЕС, стоять батареї Градів, а міни та боєкомплект російські солдати зберігають у безпосередній близькості до енергоблоків — під естакадами, причому частина боєкомплекту є навіть усередині енергоблоку

«Євросоюз засуджує воєнні дії росії довкола Запорізької АЕС», — заявив високий представник ЄС із зовнішніх справ і політики безпеки Жозеп Боррель на своїй сторінці у Twitter.