Розгром ППО рф: чому поставки ракет HARM в Україну стали такими ж вбивчими як HIMARS
ЗСУ застосували проти російських радарів ППО новітні американські протирадіолокаційні ракети AGM-88 HARM, у мережі викладені фотографії уламків, зроблені на російських позиціях.
Генштаб ЗСУ за 5−7 серпня повідомив про знищення рекордної кількості російських засобів ППО — 14 одиниць ЗРК та РЛС ЗС РФ. При тому, що 4 серпня жодна система ППО РФ за нашими офіційними повідомленнями не була знищена, очевидно, що ворог пропустив раптовий потужний удар. При застосуванні HARM це не виглядає перебільшенням, такий «погром» цілком можливий, оскільки раніше протирадіолокаційні ракети ЗСУ не застосовувало, і російські радари працювали майже без перешкод. Тож ефект раптовості ЗСУ здобули абсолютний — сподіваюсь, колись ми почуємо про деталі цієї операції, яка мала коштувала Росії техніки на сотні мільйонів доларів та втрат особового складу.
Судячи з того, що уламки ракети на оприлюдненому належать до хвостової частини, а місце влучання не показані, очевидно, що HARM точно уразив російський радар. Бойова частина ракети має неконтактний підривник, вона складається з тисяч готових уламків, і очевидно, ракета вибухнула так як треба там, де треба.
Протирадіолокаційні ракети — це один з найтаємніших видів озброєння, оскільки характеристики систем знищення ППО є одним з найбільших секретів. Постачання ракет HARM до України, означає, що наші союзники довіряють нам свою найсучаснішу зброю фактично без обмежень. Це найвищий рівень допуску.
Ракета HARM налаштовується на випромінювання радару, підлаштовується під будь-яку частоту, і може або програмуватись заздалегідь для ураження конкретного типу радарів, або запускатись у район роботи ППО противника, щоб самостійно вести пошук та ураження радарів. Сама ракета ніякого активного випромінювання не дає, її не можливо помітити засобами радіоелектронною розвідкою, тільки радар може засікти. Але перехопити ракету складно, оскільки вона має малі розміри та швидкість 2,2 тисячі кілометрів на годину, тобто атака та пошук цілі відбуваються дуже швидко. Якщо противник вимикає радар, це його не врятує — HARM запам'ятовує координати випромінювання радара, і все одне летить до обраної цілі. Боєголовка ракети — 66 кг, містить у собі до 12 тисяч уражаючих елементів, тож гарантовано знищує радар, і завдає втрат розрахункам та усім об'єктам навколо.
Оскільки ракети HARM застосовуються з літаків НАТО, російський блог BMPD вважає, що ракети застосовані ЗСУ з наземних пускових установок.
У нас наразі немає інформації про те, як працюють ракети HARM в ЗСУ.
Але можна сказати впевнено, що тепер ефективність роботи українських БПЛА та РСЗВ HIMARS значно підвищиться, оскільки ЗС РФ тепер позбавлені можливості утворювати щільне радіолокаційне поле у оперативно-тактичній зоні через високий ризик, що одночасно з запуском БПЛА та РСЗВ відбувається і пуск HARM, і радари та зенітно-ракетні комплекси ППО РФ, які вмикаються для боротьби з HIMARS, можуть бути уражені самі.
Масований пуск HARM — 20−30 ракет одночасно — здатен повністю знищити російську ППО на сотні кілометрів фронту, і дозволити безперешкодно працювати усім видам наших ракетних комплексів та багатьом БПЛА.
Тепер росіянам доведеться значно збільшувати кількість зенітно-ракетних комплексів та радарів ППО, щоб прикривати важливі об'єкти кількома ешелонами, та постійно маневрувати своїми силами ППО. Тепер кількість часу роботи засобів ППО з однієї точки буде зменшено, вони будуть змушені постійно змінювати позиції після ввімкнення радарів. Тобто російська армія тепер змушена застосовувати набагато більше сил, витрачати набагато більше ресурсів та людей, і при тому це абсолютно не гарантує захисту об'єктів від ураження, та захисту від ураження самих російських ППОшників.