Скандал з Міноборони Грузії: рф передавали інформацію про добровольців в Україні

  • 260

За даними грузинських журналістів, особисті справи колишніх військових потрапили до рук бойовиків із «ЛНР». Про співпрацю уряду Грузії із російськими спецслужбами заявляє і член парламенту Грузії Нона Мамулашвілі.

Особисті справи колишніх військових із Грузії
Особисті справи колишніх військових із Грузії

Однак у Міноборони Грузії спростовують інформацію.

Міністерство оборони Грузії могло передати Росії інформацію про грузинських добровольців, які воюють в Україні проти окупантів. Про це повідомляє грузинський опозиційний телеканал «Мтаварі».

Журналісти випустили розслідування, в якому йдеться про те, що особисті справи колишніх військових із Грузії, які вирушили воювати за Україну, потрапили до рук так званої «народної прокуратури ЛНР». Як приклад, наводиться грузинський офіцер Міхеїл Камхадзе, який служить у ЗСУ з 2017 року. Його справа зберігалася у військовому відомстві Грузії, але тепер ця інформація є й у бойовиків. Окупанти опублікували її у відкритому доступі разом із даними про членів родини військового, включаючи їх адреси та місця роботи.

Як вважає сам Камхадзе, інформацію щодо нього російській стороні міг продати співробітник архівного департаменту Міністерства оборони.

Дані іншого військового Надима Хмаладзе також опинилися в руках окупантів. За його словами, інформацію про нього та сім'ю опублікували на одному з проросійських Telegram-каналів ще у березні цього року. Однак чоловік не знає, як вона опинилася у відкритому доступі.

Про те, що грузинський уряд співпрацює з російськими спецслужбами, говорить і член парламенту Грузії від «Єдиного національного руху» Нона Мамулашвілі. Політикиня також підтверджує, що влада країни може «зливати» окупантам особисті дані грузинських військових, які захищали Грузію ще 2008 року під час війни з РФ, а зараз приїхали воювати в Україну.

«Тоді, коли наші хлопці воюють за незалежність України та за незалежність Грузії, повна інформація про цих хлопців виявилася у російських спецслужб. Вся документація хлопців-військових, які брали участь у 2008 році. Це не випадкові документи, це документи, що зберігаються в архівах Міністерства оборони [Грузії]. Це не випадково, що вони опинилися в руках російських солдатів», — зазначила Нона Мамулашвілі.

Водночас Мамулашвілі підкреслює, що це позиція уряду країни, але не населення Грузії.