Швеція не виключає, що вона вироблятиме зброю для України

  • 208

Сьогодні міністр оборони Швеції Петер Гульквист повідомив про таку ймовірність після конференції донорів для України в датській столиці.

Міністр оборони Швеції Петер Гульквист
Міністр оборони Швеції Петер Гульквист

Про це пише SVT.

Виробництвом зброї для України можуть займатися у кількох країнах. Перш за все, потрібні артилерійські системи. За словами Гульквіста, Словаччина, Польща та Чехія вже повідомили, що можуть допомогти у виробництві зброї. Швеція також може сприяти виробництву зброї.

«Це не те, що я виключаю, але зараз зарано говорити. Ми залучені в усі три виміри (три напрямки допомоги Україні — ред.) позитивним чином, та зрештою ще належить побачити, як ми це зведемо разом», — сказав він.

Також планується створити фонд, куди країни зможуть вносити гроші на виробництво зброї в Україні. Додають, що раніше Швеція неодноразово надавала зброю Україні. Серед іншого, в країну відправлено тисячі протитанкових снарядів.

Як повідомляв Укрінформ, у Копенгагені відбулася Конференція північноєвропейських союзників з підтримки України на рівні міністрів оборони. Делегації були представлені главами оборонних відомств, заступниками міністрів або іншими високопосадовцями. На зустрічі було визначено три основні напрямки довгострокової підтримки. Йшлося про військовий вишкіл, розмінування та виробництво зброї.

Рекомендовані публікації