Нове асфальтове покриття, бруківка на тротуарах і велодоріжки: на вулиці Івана Франка закінчили капітальний ремонт

На вулиці Івана Франка виконано весь запланований обсяг робіт. Основну частину ремонту виконали минулого року. А цьогоріч на ділянках між вулицею Богдана Хмельницького і бульваром Тараса Шевченка, а також від вулиці В’ячеслава Липинського до вулиці Ярославів Вал влаштували верхній шар покриття. Як повідомляє КК «Київавтодор», використали поліпшений модифікований асфальтобетон. Протяжність вулиці – близько 700 м.

Нове асфальтове покриття, бруківка на тротуарах і велодоріжки: на вулиці Івана Франка закінчили капітальний ремонт

Після ремонту вулиця стала зручнішою й безпечнішою для пішоходів – на всій протяжності оновили тротуари. Загальна площа оновлених пішохідних доріжок – 5800 кв. м, що майже удвічі більше, ніж площа проїжджої частини. На пішохідних переходах з’явились антикишені, які розширяють тротуар, а щоб водії не паркували авто на тротуарах, встановили близько 500 стовпчиків.

Для людей з інвалідністю, батьків із дитячими візками збудовано пандус на перетині вулиць Івана Франка і В’ячеслава Липинського. Для людей із порушеннями зору на тротуарах вставили тактильну плитку і тактильні напрямні. А в розмітці пішохідних переходів використали яскраві смуги-орієнтири (згідно з новим ДСТУ).

Крім того, вулиця стала «дружньою» до велосипедистів. Між вулицею В’ячеслава Липинського і бульваром Тараса Шевченка зв’язалась двостороння велодоріжка. Вона поєднується із велосмугою на вулиці В’ячеслава Липинського (заїзд до велотреку), суміщеною смугою для руху громадського транспорту і велосипедистів на бульварі Тараса Шевченка, а згодом – із велодоріжками на вулиці Богдана Хмельницького (їх облаштують під час капітального ремонту вулиці). Для зручності велосипедистів на вулиці встановили 11 велопарковок затвердженого формату.

У рамках ремонту оновили сходи до вулиці Ярославів Вал. Завдяки декоративній підсвітці, яка прихована у поручнях, сходи добре освітлюються і стали місцем прогулянок вечірнім Києвом.

Варто зазначити, що під час перших етапів ремонту влаштовано 200 м нової тепломережі, 200 м нового каналізаційного колектору, реконструйовано систему дощової каналізації, встановлено 21 опору освітлення з енергоощадними LED-ліхтарями.

На всій протяжності вулиці оновлено газони і висаджено близько 30 дорослих платанів.

Капітальний ремонт вул. Івана Франка виконали вперше з 1975 року.

Рекомендовані публікації