Ердоган розповів, коли закінчиться війна

  • 462

Війна між Україною та Росією закінчиться за столом переговорів.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган

Туреччина готова бути медіатором переговорів між Україною та РФ.

Головна проблема полягає в тому, щоб визначити найкоротший шлях, який до нього приведе, заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган за підсумками переговорів у Львові.

Він додав, що з ним згоден як український президент Володимир Зеленський, так і генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

Ердоган укотре висловив підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та висловив співчуття від свого імені та імені всього турецького народу у зв'язку із ракетним обстрілом Харкова 17 серпня.

Він згадав, що місяць тому Україна, Росія, ООН і Туреччина підписали угоду про «зерновий коридор».

«Не лише Україна, але і весь світ почав відчувати позитивні наслідки Стамбульської угоди, яка уможливила безпечний експорт зерна на світові ринки через Чорне море», — сказав Ердоган на брифінгу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Саме сьогодні маємо шанс» — Данілов зробив заяву про територіальний компроміс з Росією

Він нагадав, що з 1 серпня, коли угода набула чинності, із портів Одеської області вийшло 25 суден та поставлено близько 625 тисяч тонн українського зерна.

«У рамках сьогоднішньої зустрічі ми обговорювали, як сьогодні можна збільшити дію чинного механізму. Ми розглянули можливість конвертування позитивної атмосфери Стамбульських домовленостей у сталий світ», — сказав глава Туреччини.

Міжнародна спільнота має взяти на себе більше відповідальності, щоб реанімувати дипломатичний процес, заявив він.

Турецький лідер також висловив упевненість, що відновити переговори між РФ та Україною на високому рівні можна на основі параметрів Стамбульських домовленостей, зафіксованих у березні 2022 року в Стамбулі.