СБУ викрила спробу ФСБ встановити «жучки» у Верховній Раді

Контррозвідка Служби безпеки викрила факт вербування спецслужбами РФ колишнього працівника підрозділу забезпечення Управління справами Апарату Верховної Ради України, — повідомляє пресслужба СБУ.

СБУ викрила спробу ФСБ встановити «жучки» у Верховній Раді

Зазначається, що до співпраці посадовця схилив кадровий співробітник ФСБ під час поїздки до тимчасово окупованого Криму до початку повномасштабного вторгнення.

За вказівкою свого російського куратора агент мав збирати розвіддані про візити іноземних делегацій до українського парламенту, зокрема їх персональний склад, зміст офіційних і неформальних розмов.

Крім того, посадовець отримав завдання вивчити можливість встановлення спеціальних технічних засобів негласного збору інформації в залах і кулуарах. Для цього він мав використати свої службові повноваження, які передбачали допуск і доступ до різних приміщень адміністративної будівлі, — йдеться у повідомленні.

«Утім на момент початку повномасштабної агресії рф він звільнився з держустанови, тож не виконав жодного завдання окупантів», — повідомили в СБУ.

В СБУ нагадали, що відповідно до ст. 111 ККУ, державна зрада в умовах воєнного стану карається позбавленням волі на строк від 15 років ув’язнення до довічного позбавлення волі.