Саміт Кримської платформи — це додаткова можливість для західних партнерів публічно заявити свою підтримку територіальній цілісності України — Експерт

Другий саміт Кримської платформи пройде вже сьогодні. Через російське вторгнення він буде в онлайн-форматі.

Саміт Кримської платформи - це додаткова можливість для західних партнерів публічно заявити свою підтримку територіальній цілісності України - Експерт
Саміт Кримської платформи - це додаткова можливість для західних партнерів публічно заявити свою підтримку територіальній цілісності України - Експерт

«Минулого року саміт Кримської платформи виявив і слабкі місця. Зокрема, він об'єднав євроатлантичний простір і країни G7, але слабо були представлені Азія, Африка і Латинська Америка. Цього року Кримська платформа стане глобальною, і її географія розшириться за рахунок країн Африканського континенту та іншого боку Атлантики», — заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Україна вже отримала підтвердження від нових країн і міжнародних організацій. Крім того, більш високим буде і рівень учасників. У 2021 році з 46 делегацій 15 були представлені на рівні глав держав, урядів і парламентів і ще 3 — на рівні керівництва міжнародних інституцій.

Станом на сьогодні участь у другому саміті Міжнародної Кримської платформи підтвердили вже близько 60 країн і міжнародних організацій. Серед них близько 40 на рівні президентів і прем'єр-міністрів.

Як відмітив експерт з питань окупованих територій Юрій Смелянський, «Кримська платформа», як майданчик для міжнародного спілкування з кримського питання саміт є додатковою можливістю для наших західних партнерів та друзів публічно заявити свою підтримку територіальній цілісності України, неприйняття та не визнання спроб кремлівського керівництва перекроїти державні кордони на власний розсуд користуючись правом збройної сили.

«Нас підтримують. Нам допомагають. Озброєнням, підготовкою, інформацією, фінансово, санкціями тощо. Кримська платформа — це можливість публічно підтримати нас у риториці виступів. Ми з вами. Через певні обставини НАТО не вступає у війну на нашому боці. Можна нескінченно полемізувати про об'єктивність такої позиції, але сьогодні це факт. Участь у відкритих публічних обговореннях — це жест дружньої простягнутої руки. Додам, не порожньої руки.» -, експерт з питань окупованих територій Юрій Смелянський.

Рекомендовані публікації