Пентагон уклав контракт майже на 200 млн. доларів на купівлю ЗРК NASAMS для України

Пентагон офіційно уклав із виробником зброї Raytheon Missiles & Defense контракт на $ 182 млн на купівлю зенітно-ракетних систем NASAMS для передачі Україні.

Пентагон уклав контракт майже на 200 млн. доларів на купівлю ЗРК NASAMS для України

Про це йдеться у повідомленні компанії Raytheon Technologies.

«Raytheon Missiles & Defence і наші партнери наполегливо працюють над тим, щоб швидко створити цю важливу, перевірену міць протиповітряної оборони, щоб допомогти українцям захистити свою Батьківщину», — сказав Том Лаліберті, президент Land Warfare & Air Defence, бізнес-напрямки Raytheon Missiles & Defense.

«Україна приєднається до дюжини країн по всьому світу, які покладаються на NASAMS, щоб перемогти безліч загроз, включаючи крилаті ракети, літаки та безпілотні системи», — додав він. У Пентагоні уточнили, що орієнтовна дата завершення робіт із виготовлення комплексу — 23 серпня 2024 року. Оплата буде здійснюватись шляхом коштів, виділених раніше на ініціативу щодо сприяння безпеці України.

Спільно розроблений і вироблений компанією Raytheon і норвезькою Kongsberg Defense & Aerospace, NASAMS складається з радара Sentinel, удосконаленої ракети повітря-повітря середньої дальності та центру розподілу вогню KDA.

NASAMS надає захисникам ППО адаптовану, сучасну систему захисту, яка може максимізувати їхню здатність ідентифікувати, вражати та знищувати ворожі літаки, безпілотні літальні апарати та крилаті ракети. Раніше ми писали, що до нового пакету допомоги Україні від США на 3 мільярди увійдуть ЗРК NASAMS, які ще не зібрали. Крім того, повідомлялося, що деяка зброя з нового пакету військової допомоги США надійде в Україну лише за 1−3 роки.