Окупанти хочуть переформатувати псевдореферендум у соціологічне опитування

З 11 по 17 вересня росіяни хочуть провести опитування і після цього підбити підсумки, розповів мер Мелітополя Іван Федоров, повідомляє УНІАН.

Окупанти хочуть переформатувати псевдореферендум у соціологічне опитування
Окупанти хочуть переформатувати псевдореферендум у соціологічне опитування

«Раніше вони хотіли провести цей псевдореферендум наприкінці серпня, то сьогодні вже навіть 11 вересня вони не бачать, як його провести. Сьогодні не йдеться і про єдиний день проведення «референдуму» через декілька причин.

Перша і основна причина — наднизька явка і активність наших жителів щодо участі в цьому фейковому «референдумі». Тому сьогодні вони переформатували і хочуть робити це в рамках соціологічного опитування з 11 по 17 вересня і після цього підбити підсумки", — пояснив Федоров.

Крім того, окупанти почали роздавати інструкції для агітаторів, де зазначено, що в агітаційних групах має бути житель Криму, який до 2014 року проживав на півострові та вільно володіє українською мовою:

«Ці інструкції виготовлені в Криму, і є деякі тонкощі в цих інструкціях. Перш за все, в агітаційній групі, яка буде ходити, має бути житель Криму, який до 2014 року проживав в Криму і вільно володіє українською мовою.

Тим самим вони намагаються сказати, що ніхто не намагається задавити українське населення, але ми чітко розуміємо, що це чергова порція пропаганди", — акцентував Федоров.

«Два дні назад вони заявили про те, що у цьому фейковому «референдумі"-соціологічному опитуванні матимуть змогу брати участь і мешканці інших міст і навіть держав. Вони і в росії хочуть відкрити такі дільниці для голосування щодо Запорізької області та Херсонської області.

Логічно було б, щоб наші біженці там голосували, але ми розуміємо, що це для того, щоб легше було сфальсифікувати. Вони хочуть це зробити і заявити що 110% підтримує рф, не більше і не менше", — підкреслив Федоров.

Мер Мелітополя також відзначив, що українські партизани і сили протидії на окупованих територіях Мелітопольського району активно протидіють проведенню псевдореферендуму.

«Два тижні тому розпочалася активна дія сил протидії саме в напрямку протидії „референдуму“, цьому соціологічному опитуванню. За цей час було зроблено велику кількість роботи, наприклад, зруйновані штаби для підготовки „референдуму“ в Приазовському», — резюмував він.