Папа Римський засуджує варварську війну в Україні

У своїй заяві у Ватикані Папа Римський Франциск сьогодні висловив свої найсміливіші слова щодо війни Росії в Україні, назвавши її «морально несправедливою, неприйнятною, варварською, безглуздою, огидною та святотатською».

Папа Римський засуджує варварську війну в Україні

Щоденний бюлетень новин Ватикану закликав усіх молитися за «відбудову миру» та «захист людського життя та пов’язаних з ним цінностей, а не як політичних позицій».

У бюлетені Папа Римський також відповів на частину критики, з якою він зіткнувся через його нещодавні коментарі щодо смерті Дар’ї Дугіної, доньки російського ультранаціоналіста Олександра Дугіна.

Дугіна загинула в результаті вибуху, закладеного в автомобілі, яким вона керувала, на околиці Москви 20 серпня.

Минулого тижня Папа Римський сказав: «Я думаю про ту бідолашну дівчину, яка підірвалася бомбою, яка була під сидінням її автомобіля в Москві. Невинні платять за війну, невинні».

Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ) звинуватила у вбивстві Дугіної українські спецслужби; однак Україна заперечує будь-яку причетність, називаючи заяви ФСБ вигадкою.

Міністерство закордонних справ України минулого тижня відреагувало, висловивши розчарування заявою Папи Римського, заявивши, що вона «несправедливо» ототожнює «агресора і жертву».


Джерело: CNN