Рада розгляне два проекти про подвійне громадянство

В Україні можуть заборонити особам з громадянством країни-агресора займати посади.

Верховна Рада
Верховна Рада

Верховна Рада України на найближчому пленарному тижні може розглянути два законопроекти про подвійне громадянство в Україні.

Про це повідомив народний депутат України Ярослав Железняк.

«На найближчий пленарний тиждень можуть винести два цікавих законопроекти щодо врегулювання питання подвійного громадянства: 6368-д та 6369-д», — розповів він.

За словами Железняка, законопроект № 6368-д суттєво доповнює перелік підстав для втрати та набуття громадянства України та передбачає певну лібералізацію в Україні інституту подвійного чи множинного громадянства.

Також цей проект закону передбачає посилення механізму щодо позбавлення громадянства. Зокрема, згідно з законопроектом, підставами для втрати громадянства України є добровільне набуття громадянства держави-агресора або держави-окупанта.

Нардеп уточнив, що другий законопроект № 6369-д полягає у запровадженні для претендентів на виконання функції держави обов’язкового декларування іноземного громадянства.

Документ також передбачає порядок звільнення таких осіб у разі виявлення «незадекларованого» громадянства та заборону для осіб з громадянством країни-агресора займати посади.

«Враховуючи тематику та особливо нещодавне позбавлення двох депутатів Ради громадянства, дискусія буде палкою», — прогнозує Железняк.