Південний напрямок за спостереженням західних аналітиків та відеофіксацій наших військових

Справа йде поступово і не передбачає величезних проривів, але інакше в цій війні і не могло бути, адже сили сторін подібні. Велика кількість населених пунктів має спільний контроль обох сторін і за них ведеться боротьба.

Південний напрямок за спостереженням західних аналітиків та відеофіксацій наших військових

Зелений Гай: український;

▪️Високопілля: на 90% точно українське, але росіяни все ще намагаються контратакувати, щоб врятувати техніку та особовий склад.

▪️ Потьомкіне: українське, відбиваються атаки противника;

▪️Ольгино: українці всередині, але поки що не контролюють;

▪️Нововознесенське: в основному під українським контролем, хоча росіяни можуть все ще бути присутніми у південно-західній окраїні.

▪️Архангельське: до нього увійшов інтернаціональний легіон, але поки повністю не контролює.

▪️Тернові Поди: українські;

▪️Любимівка: спірно (українці вже всередині, але поки що не контролюють) При спробі швидко зайняти пункт, ми втратили три Т-72М1 та БМП. У відповідь на це, викликали артилерію, яка обстріляла позиції противника біля Любимівки та Хрещенівки (знищено більше 7 одиниць техніки, декілька пошкоджено). Ці дії вилрили дорогу нашим двом бригадам, які пішли далі на схід: вони атакували 205-ту мотострілецьку бригаду у
▪️Золотій Балці звільнивши цей нп та
▪️Михалівку, розташовану на південь (про це, проте, ніколи не було оголошено офіційно, і тому на сайті Militaryland.com це місце все ще позначено як «під контролем Росії»).

▪️Барвінок: українське;

▪️Крутий Яр: оспорюється;

▪️Киселівка: оспорюється;

▪️ Благодатне: оспорюється (українці перебувають усередині, але поки не контролюють);

▪️ Солдатське: спірне;

▪️ Паришеве: оспорюється;

▪️Правдине: українське;

▪️ Томина Балка: українське (це було найглибше проникнення українців у цій частині Херсонської області, вже в перший день операції; схоже, що це коштувало десантникам РФ двох її БТГ, від обох залишилось близько 120 чоловік; втрати російської артилерії в цьому районі також були високими);

▪️Олександрівка (на узбережжі): українська (хоча деякі росіяни стверджують, що вона перебуває в їхніх руках).

Офіційні повідомлення про звільнення міст буде надходити лише тоді, коли ЗСУ зможуть дати певні гарантії, що на цю місцевість противник не має змоги претендувати.