Україна та Австрія підписали угоду про економічну співпрацю

4 вересня Україна та Австрія підписали угоду про економічну співпрацю та планують реалізувати проєкти на понад 500 млн євро.

Україна та Австрія підписали угоду про економічну співпрацю

Про це повідомило Міністерство економіки України.

Міністр економіки Юлія Свириденко та Федеральний міністр праці та економіки Австрії Мартін Кохер підписали Рамкову угоду про економічне співробітництво в розвитку проєктів. Підписання угоди відбулось у Кракові під час візиту Свириденко до Польщі.

«Напад рф — це атака не лише на Україну, а й на всю європейську систему, тому відновлення нашої держави має бути спільною справою. Сподіваємося, що підписана сьогодні угода про економічне співробітництво дозволить нам започаткувати низку важливих проєктів, зокрема у сфері охорони здоров'я. Серед першочергових — будівництво та оснащення Національної дитячої спеціалізованої лікарні „Охматдит“ і сучасної університетської клініки у Києві, а також створення Національного реабілітаційного центру у Львові. Орієнтовна вартість цих проєктів складатиме понад 500 млн євро», — повідомила Перший віцепрем'єр-міністр України Юлія Свириденко.

За її словами, для реалізації зазначених проєктів буде залучене пов’язане пільгове довгострокове фінансування під гарантії європейських експортних кредитних агенцій. Очікується, що ефективна ставка залучення коштів не перевищить 3% річних, а термін запозичення складатиме до 14 років. Таке пільгове цільове фінансування соціально-значущих проєктів є хорошою альтернативою та доповненням до більш дорогих і короткострокових зобов’язань, що зазвичай запозичуються для поповнення обігових коштів державного бюджету.

Відповідно до угоди, уряди України та Австрії домовились про:

  • використання економічного потенціалу для зміцнення двосторонніх економічних відносин;
  • сприяння розвитку сучасної соціальної та навчальної інфраструктури, зокрема розвитку мережі сучасних медичних та професійно-технічних навчальних закладів;
  • сприяння розвитку ринку страхової медицини в Україні;
  • активізацію двосторонніх економічних відносин, у сфері інвестицій, інновацій та реалізації економічних проєктів, особливо в галузі медичних технологій та закладів охорони здоров’я, але не обмежуючись ними.

Свириденко також висловила вдячність австрійським партнерам за фінансову і гуманітарну допомогу Україні та за ініціативу Австрії взяти шефство у відбудові Запорізької області, яка потребує розмінування території, відновлення житлової, освітньої, медичної інфраструктури та об’єктів житлово-комунального господарства, зруйнованих під час війни.