Викрадення, тортури, шантаж — окупанти посилюють репресії щодо мешканців Енергодару

В тимчасово окупованому Енергодарі посилюються фільтраційні заходи та репресії щодо місцевого населення.

Викрадення, тортури, шантаж — окупанти посилюють репресії щодо мешканців Енергодару

«Окупаційна влада не змогла досягти мінімального рівня лояльності і широко застосовує утиски, викрадення та шантаж», — повідомляє Головне управління розвідки МО України.

Для проведення фільтраційних заходів у місто додатково прибув спеціальний підрозділ росгвардії. За допомогою колаборантів складаються списки «неблагонадійних», до яких вносять колишніх військових, ветеранів АТО, співробітників силових структур, активістів і просто громадян з проукраїнською позицією. Затриманих мешканців міста та полонених військовослужбовців ЗСУ утримують у переобладнаних під катівні приміщеннях місцевого відділу МВС і міського суду.

Постійні погрози з боку рашистів і побоювання за власне життя та здоров’я примушують людей масово виїжджати з міста на підконтрольну Україні територію. Офіційно це заборонено, втім безпосередньо на ворожих блокпостах питання вирішується за допомогою хабарів. Подекуди «оплата» сягає 5−7 тисяч доларів. При цьому, більшість доріг навколо міста та берег Каховського водосховища — заміновано.

Також відомо, що поранених рашистів розміщують у місцевому пологовому будинку. Надалі планується видати їм цивільний одяг і залучити у виробництві пропагандистських сюжетів для російські ЗМІ про «поранених цивільних в наслідок обстрілів ЗС України».