Групу компаній олігарха Фірташа викрили у кримінальному злочині

Керівництво пов’язаної з відомим олігархом групи компаній в Україні викрили в ухиленні від сплати податків на більш ніж 108 млн грн, відкрито кримінальне провадження. Мова може йти про мільярдера Дмитра Фірташа та підприємствах «Азот», «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» та «Рівнеазот».

Дмитро Фірташ
Дмитро Фірташ

Про повідомила прес-служба Бюро економічної безпеки (БЕБ) України. Ім'я олігарха там не оприлюднили, проте, як повідомили джерела це Дмитро Фірташ.

«Компанії здійснюють оптову торгівлю мінеральними добривами. Їхню діяльність пов'язують із відомим бізнесменом, який входить до списку найбагатших українців. Торік він потрапив до списку санкцій РНБО», — йдеться в повідомленні БЕБ.

Цей опис також збігається із загальновідомою інформацією про Фірташа, який потрапив під санкції РНБО у 2021 році. Щодо списку підприємств, то «Азот», «Сєвєродонецьке об'єднання Азот» та «Рівнеазот» мають вже суди щодо несплати податків протягом тривалого періоду.

«Підприємства оформлювали безтоварні фінансово-господарські операції. Суспільство-вигодонабувач, фіктивно закуповував мінеральні добрива у цих компаній — з метою завищення податкового кредиту з податку на додану вартість. Такі дії призвели до фактичного ненадходження до державного бюджету України коштів у розмірі понад 108 млн грн», — зазначили у БЕБ.

Досудове розслідування щодо кримінального провадження за ознаками умисного ухилення від сплати податків (ч. 3 ст. 212 КК України). Розслідування веде Головний підрозділ детективів БЕБ за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора.

Раніше в БЕБ попередили: фахівці уважно вивчають й інші компанії, що належать впливовим українським бізнесменам та пов'язаним з ними особам. Загалом це понад 100 осіб.