США розробляє план військової підтримки України у довгостроковій перспективі, зокрема після війни з росією

Пентагон готує докладний аналіз і розробляє способи підтримки Збройних сил України в середньостроковій і довгостроковій перспективах, зокрема після закінчення війни з росією.

США та Україна
США та Україна

Про це повідомили троє представників Міністерства оборони США, передає CNN.

Зусилля очолює голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі. Вони спиратимуться на мільярди доларів військової допомоги, яку США надали Україні після повномасштабного вторгнення росії у лютому. Очікується, що аналіз підготують протягом наступного місяця або двох.

Високопосадовець Міністерства оборони сказав, що він дивиться на «майбутнє українських збройних сил», прагнучи відповісти на ключові питання про те, «що має сенс?» і «що ми хочемо, щоб Україна почала мати у середньостроковій та довгостроковій перспективі?» з погляду військової підтримки.

Так, США продумують свої плани з допомоги щонайменше на найближчі п'ять років після закінчення російсько-української війни.

CNN пише, що аналіз проводять спільно з українською стороною, і якщо його схвалить президент США Джо Байден, це призведе до багаторічних контрактів на продаж зброї Україні та створення довгострокової програми військової підготовки. В плану також буде чітка дорожня карта, яка демонструватиме, як, на думку США, Києву слід розвивати свої Збройні сили.