путін погрожує обмежити експорт українського зерна для європейських країн

путін погрожує обмежити експорт українського зерна для європейських країн, звинувативши їх в «колоніальних діях».

путін погрожує обмежити експорт українського зерна для європейських країн

Президент росії володимир путін пригрозив у середу, 7 вересня, обмежити експорт українського зерна до європейських країн і звинуватив їх у тому, що вони діють «як колоніальні держави», оскільки він використовував оманливі цифри, щоб стверджувати, що країни, які розвиваються, отримують лише частину експорту, якого вони очікували згідно з Чорноморською зерновою ініціативлю за посередництва ООН.

У своїй промові під час відкриття Східного економічного форуму у Владивостоці путін навів цифри, які не точно відображають поточні дані ООН щодо поставок зерна, і сказав, що обговорить внесення змін до угоди щодо обмеження експорту зерна та інших продуктів харчування до європейських країн.

«Тільки 3% зерна, яке експортується з України, йде в країни, що розвиваються, більшість йде в Європу. Протягом останніх десятиліть європейські країни діяли як колоніальні держави, вони продовжують діяти так і сьогодні», — заявив путін.

Також він додав, що обов'язково проконсультується з цього приводу з Президентом Туреччини Ердоганом, тому що саме він і путін розробляли механізм експорту українського зерна.