В Україні від початку війни було зруйновано 140 тисяч будинків — Верещук

Із початку повномасштабного військового вторгнення рф в Україну було зруйновано 140 тисяч житлових будинків.

В Україні від початку війни було зруйновано 140 тисяч будинків — Верещук

Про це повідомила віцепрем’єр-міністр — міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, передає Прямий канал.

«Ви ж бачите, які є руйнування. Лише одна цифра — 140 тисяч житлових будинків було зруйновано, це лише дані щодо житлових будинків, не кажучи вже про інфраструктуру», — сказала міністр.

При цьому вона звернулася до наших міжнародних партнерів і «тих, хто вирішує, скільки грошей, яким чином, у який період передати Україні на підтримку».

«Ми, на жаль, помираємо у себе на землі — за принципи і цінності платимо кров’ю і життями нашого громадянського населення. Ви готуєтеся до холодної війни, холодної зими, і це теж буде частина вашої війни. Давайте об’єднаймо наші зусилля, не будемо зупиняти динаміку, будемо казати про те, щоб лише наростити (допомогу України — ред.)… І це тільки врятує нас усіх від більш широкомасштабної війни на всіх континентах», — уточнила посадовець.

Верещук закликала бути озброєними у всіх сенсах — гуманітарних і мілітарних — сильніше, аніж такі тиранії і автократії, які представляють президент рф володимир путін із лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.

Говорячи про фільтраційні заходи, які проводять росіяни, віце-прем'єр зазначила, що людям важко стояти добами на блокпостах, наприклад, у Василівці.

«Люди, які є маломобільними, чи люди з інвалідністю — вони побоюються виїхати, і не покидають свої домівки, і стають, на жаль, „живим щитом“, який використовують російські війська у боротьбі з нашою армією», — заявила Верещук.

При цьому чиновниця уточнила, що рф як держава-терорист усіляко перешкоджає доступу людей до інформації.

«Звісно ж, вони (росіяни — ред.) глушать Інтернет і не дають доходити інформації (до людей — ред.), вони займаються пропагандою, коли кажуть, що ось-ось ми вас звільнимо і настане процвітання. Звісно ж, цього не буде. Ми знаємо, що зима буде дуже важкою, не буде води і світла, і ми усіляко намагаємося допомогти людям, допомагаючи їм евакуюватися», — сказала Верещук.