Україна переламала хід війни, але бойові дії затягнуться до 2023 року — ISW

Після стабілізації фронту ЗСУ доведеться починати нові атаки, у зв’язку з чим бойові дії затягнуться до 2023 року.

Україна переламала хід війни, але бойові дії затягнуться до 2023 року — ISW

Україна переламала хід війни на свою користь, але поточний контрнаступ у якийсь момент закінчиться. Окупанти вибудують нову оборонну лінію, а місцями проведуть локальні штурми. ЗСУ потрібно буде організувати нові атаки, щоб звільнити всі території. У зв'язку з цим війна затягнеться до 2023 року.

До таких висновків прийшли аналітики з американського Інституту вивчення війни (ISW) в новому традиційному звіті про ситуацію на фронті в Україні, передає Уніан.

Українська влада демонстративно обговорювала підготовку до контрнаступу в Херсонській області, відволікаючи увагу окупантів від територій, де повинен був відбутися основний удар. Завдяки ретельній підготовці план спрацював. А однією з його складових стали атаки на ворожі логістичні лінії в Херсонській та Харківській області. Для цього ЗСУ ефективно застосовували HIMARS та інше західне озброєння.

На думку експертів, Україна переломила хід війни на свою користь. Тепер ЗСУ зможуть частіше диктувати характер і місце бойових дії. А росія буде все більш неадекватно реагувати на тиск з боку українських захисників — як фізичний, так і психологічний.

При цьому в ISW підкреслили, що поточний контрнаступ не дозволить завершити війну. Окупанти в певний момент зможуть вибудувати нову оборонну лінію і навіть перейти до локальних штурмів. Україні знадобиться організувати ще одну серію наступальних дій для деокупації тимчасово захоплених територій. Саме тому війна затягнеться до 2023 року.