Цифрова бавовна від ІТ-армії: понад 2400 паралізованих онлайн-ресурсів за 2 тижні

ЗСУ продовжують звільняти Україну від окупантів, а ІТ-армія — розхитувати економіку ворога та деморалізувати росіян на цифровому фронті.

Привітання Президента України з 1 вересня на телебаченні в Криму
Привітання Президента України з 1 вересня на телебаченні в Криму

Про це повідомила Мінцифра України.

З 29 серпня до 11 вересня ІТ-армія призупинила роботу:

  • Найбільших банків рф. Через паралізовані сервіси найбільших та найважливіших банків рф, Газпромбанку, Московського КредитБанку, Совкомбанку росіяни не змогли скористатися онлайн-банкінгом і провести фінансові операції зі смартфону. Ба більше, «друга армія» не могла отримати зарплати, а їхні рідні — компенсації.
  • Онлайн-сервісів автосалонів. Кіберспеціалісти призупинили роботу найбільшого онлайн-майданчика з продажу автомобілів і запчастин — Дром. Через це росіяни не могли купити автомобіль або запчастини для солдат-вбивць, які продовжують вести війну в Україні.
  • Системи електронного документообігу в підприємств із молочної продукції. Оптові та роздрібні продавці молочної продукції вимушені вручну обробляти документи. Доки ми позбуваємося бюрократії та рухаємося до пейперлес, росія відкочується назад до паперової тяганини, хаосу та черг.
  • Пропагандистські ЗМІ. Кібератака вивела з ладу великі пропагандистські російські медіа — Rambler, Газета.Ru, МК.

«Помічаємо, що деякі пропагандисти вже думають про перемир'я. Що ж, пізно», — йдеться в повідомленні.

Також айтівці попіклувалися, щоб на центральних телеканалах Криму школярі та студенти отримали привітання з 1 вересня від Президента України. «Продовжуємо нагадувати російським тимчасовим жителям, що їм там не місце, бо Крим — Україна», — додали в Мінцифрі.