У Литві планують зміцнювати цивільну оборону на випадок аварії на Білоруській АЕС

У Литві взялися за цивільну оборону: збільшать кількість укриттів, сирен і посилять підготовку у разі аварії на Білоруській атомній електростанції.

Міністерка внутрішніх справ Литви Агне Білотайте
Міністерка внутрішніх справ Литви Агне Білотайте

Міністерство внутрішніх справ Литви представило Концепцію зміцнення цивільної безпеки у країні на тлі російської агресії. У країні хочуть збільшити кількість сховищ, оновити систему оповіщення населення та посилити підготовку на випадок ядерної аварії на Білоруській АЕС.

Про це йдеться у повідомленні міністерства, передає hromadske.

Міністерка внутрішніх справ Литви Агне Білотайте заявила, що сфера цивільного захисту була занедбана протягом багатьох років, тому її необхідно фундаментально модернізувати, «особливо в умовах поточної геополітичної напруги в регіоні».

Крім того, за її словами, на практиці підготовка стосувалася лише локальних надзвичайних ситуацій, а підготовка до воєнних загроз принципово не розглядалася.

Так, у Литві планують закупити 900 додаткових сирен оповіщення населення, про 198 сповіщувачів вже укладено договір з постачальником. Мережу оповіщення через мобільні телефони також розширять — за планом вона має охоплювати 99% населення країни.

Також у МВС Литви пропонують збільшити кількість укриттів; удосконалити функції цивільного захисту держави та окремих муніципалітетів; призначити у муніципалітетах і міністерствах компетентних фахівців з цивільного захисту «з чіткими повноваженнями та обов’язками»; проводити навчання населення тощо.

Окрім того, у Литві хочуть посилити підготовку на випадок катастрофи на Білоруській АЕС, що розташовується поблизу кордону. Уряд Литви затвердив план підготовки до можливої радіологічної чи ядерної аварії, що включає комплексні заходи. Як зазначають у МВС, такий план підготували вперше.