Стабільно напружена, але контролюється Силами оборони, — Гуменюк про ситуацію на півдні

На південному фронті наразі ситуація стабільно напружена, але контролюється Силами оборони Півдня України.

Стабільно напружена, але контролюється Силами оборони, — Гуменюк про ситуацію на півдні

Про це керівниця об’єднаного пресцентру Сил охорони та оборони «Південь» Наталія Гуменюк розповіла Суспільному в ефірі єдиного телемарафону.

«Ворог продовжує сіяти дистанційний тероризм, обстрілюючи цивільні населені пункти. Зараз його увага більш зосереджена на Криворізько-Запорізькому напрямку. В тому напрямку, де ЗАЕС», — сказала Гуменюк.

Зокрема, Нікопольський район цієї ночі потерпав від систем реактивного залпового вогню та важкої артилерії, розповіла вона.

За її словами, людських втрат і постраждалих немає, але є руйнування цивільної інфраструктури і житлових будинків.

«Це спосіб психологічного і вогневого тиску, який ворог так і практикує на тих напрямках, де ми маємо успіх, а вони навпаки не можуть просувати. Вони намагаються тероризувати навколишнє населення, щоб створити ауру недовіри, зокрема, і до Сил оборони», — сказала Гуменюк.

В тих населених пунктах, які Україна проголосила вивільненими, наразі відбуваються відповідні фільтраційні заходи і розмінування, пояснила Гуменюк.

«Ворог, відступаючи, намагався накапостити якнайбільше — треба бути дуже обережними і населенню, і волонтерам. Ми вдячні волонтерам, які відразу відгукнулися на відновлення гуманітарної ситуації в цих населених пунктах», — сказала керівниця об’єднаного пресцентру Сил охорони та оборони «Південь».