У росіян все більше зростає тривожність через можливий «прихід» війни на їхню землю — експерт про вибухи в рф
У Ростовській області 12 вересня пролунав гучний вибух. «Хлопок» чули на території діаметром близько 200 км, після чого в районі міста Азов, під Пєшково бачили три-чотири осередки чорного диму.
Деякі користувачі написали, що відчули вибухову хвилю і їм було дуже страшно. Інші вважають, що це був ніякий не «хлопок», а нібито приліт.
У деяких жителів Ростовської області затремтіли шибки, включилися сигналізації на автомобілях. Частина місцевих жителів стверджує, що чула гучний вибух, а після нього звук, схожий на низький проліт літака.
Потужний вибух прогримів зокрема в Таганрозі, де піднявся стовп диму біля траси, на виїзді в Ростов.
За словами політолога-міжнародника Володимира Волі, вибухи на території рф зовсім не неочікуване явище.
«Ймовірно, що місце вибуху було у східній частині місця, або у східному передмісті, в районі узбережжя. Саме тому вибув було чутно у портовому Єйську на півдні і Шахтах, Новошахтинську на півночі. Щодо причин вибуху є лише припущення, але жодної чіткої відповіді. Так само як це було з вибухами на НПЗ у Новошахтинську. Проте, є три основні версії. Перша — це Україна має ракети, які здатні ефективно вражати цілі на відстані більше 140 км. Чи то ПСЗВ „Вільха“ отримала модернізовані ракети, чи то якась зброя іноземного походження», — говорить Володимир Воля.
Як відмітив експерт, також можливе застосування українськими військовими безпілотників, здатних безперешкодно долати таку відстань і транспортувати доволі потужний сукупний боєзаряд.
«Або ж проблеми з технікою безпеки чи технічні проблеми на тому об’єкті, де стався вибух», — зазначає експерт.
Однак, психологічний ефект від того не зникає: у росіян все більше зростає тривожність через можливий «прихід» війни на їхню землю. Вибухи біля Таганрогу лише продовжують ряд подібних ситуацій, які мали місце у Брянську, Курській і Бєлгородській областях, у Новошахтинську. Збільшення кількості ситуації працює на посилення тривожності з одного боку та до недовіри о офіційних заспокійливих версій з іншого боку.