Діти зможуть придбати пенсійний стаж батькам: подробиці

Народні депутати зробили вагомий крок до дозволу українцям самостійно сплачувати Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) для отримання страхового стажу. Понад те, українські громадяни матимуть можливість вносити його не лише за себе, а й за родичів — наприклад, діти за батьків.

Про це у Facebook розповіла засновниця LLC Holding Company «Golden business group» Марина Дмитрієва.

Вона наголосила: відповідний законопроєкт № 7649 вже прийнято за основу зі скороченим терміном підготовки до 2 читання.

«Своїм рішенням парламент показав підтримку розвитку солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та підвищення рівня пенсійного забезпечення в Україні. Добровільні внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування зможуть сплачувати громадяни, які досягли 16-річного віку і не належать до осіб, яким призначено пенсію» , — розповіла Дмитрієва.

При цьому вона наголосила: за документом, для цього такі особи мають укласти договір з Пенсійним фондом. Передбачається, що такий договір оформлятиметься в електронній формі через портал Дія, застосунок Дія або веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду.

Зазначимо: згідно з законопроєктом, платник зможе самостійно визначити розмір страхових внесків, періодичність та строки їх сплати. Дохід, з якого сплачено страхові внески за договором, враховуватиметься у заробітній платі (доході) для розрахунку пенсії.

«Такий договір також можна буде укласти на користь третьої особи. Крім осіб, інформація про які відсутня в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку», — також зауважила Дмитрієва.