В Ізюмі на Харківщині знайдене масове поховання людей

У звільненому Ізюмі Харківської області виявлено масове поховання на понад 440 тіл.

Масове поховання людей в Ізюмі
Масове поховання людей в Ізюмі

Про це повідомив уповноважений з питань зниклих безвісти осіб Олег Котенко у коментарі «Настоящему времени».

За словами Котенка, окупанти самі публікували відео із цього поховання в Ізюмі, тому українські сили його шукали.

«І десь є реєстр, у якому, я думаю, вони нам підказуватимуть, де вони взяли це тіло для поховання. Ми зараз працюємо над цим, і я думаю, що ми ці списки знайдемо і ми розумітимемо, що це за людина, чому їй було присвоєно номер, а не прізвище. Але є там і прізвища, а ще там є вінки, і дата загибелі там також є на деяких. Більшість, я думаю, загинули під обстрілами, ми за датами це вже зрозуміли: люди загинули, коли вони били з артилерії по місту», — сказав Котенко.

Деякі поховання з хрестами, на них — написи. Десь навіть є вінки. Десь немає нічого, лише могила. Написи: «ЗСУ, 17 осіб, з моргу», «345», «412».

Президент також підтвердив, що у звільненому від рф Ізюмі на Харківщині знайдене масове поховання людей.

«Необхідні процесуальні дії там уже розпочалися. Більше інформації — чіткої, перевіреної інформації — має бути завтра. Завтра ж в Ізюмі будуть журналісти — українські та міжнародні. Ми хочемо, щоб світ знав, що реально відбувається і до чого призвела російська окупація. Буча, Маріуполь, тепер, на жаль, Ізюм… росія всюди залишає по собі смерть. І повинна за це відповідати. Світ повинен притягнути росію до реальної відповідальності за цю війну. Зробимо все для цього. Вічна пам'ять усім, чиє життя забрали окупанти! Вічна слава кожному, хто воює за Україну», — додав Зеленський.