З’явилася спеціальна вебплатформа для допомоги компаніям, які постраждали від кібератак

В Україні кіберполіцейські з іноземними партнерами створили спеціальну вебплатформу, яка буде допомагати компаніям, що постраждали від хакерських атак із шифруванням інформації.

З’явилася спеціальна вебплатформа для допомоги компаніям, які постраждали від кібератак

Про це повідомляє Національна поліція України.

Наприкінці минулого року правоохоронці в ході міжнародної поліцейської операції викрили транснаціональне злочинне угруповання, учасники якого здійснювали атаки з використанням програмного забезпечення типу Ransomware.

Фігуранти здійснювали атаки вірусом-вимагачем, а за відновлення доступу до закриптованих даних вимагали викуп у криптовалюті. Учасники групи отримували контроль над комп’ютерними системами компаній, використовуючи їхні вразливості.

В результаті такої діяльності постраждали більше 1800 осіб та компаній у 71 країні. Загальна сума збитків сягає понад 100 мільйонів доларів США.

Під час слідчих дій отримано техніку та носії інформації, які дозволяють потерпілим дешифрувати закриптовані дані без оплати викупу хакерам.

За результатами аналізу цих носіїв отримано численні приватні ключі від атак програм-вимагачів. Зазначені ключі дають можливість потерпілим компаніям і установам відновити раніше зашифровані дані.

Для цього кіберполіцейські у співпраці з Європолом, проєктом «No More Ransom» та компанією «BitDefender» створили спеціалізований вебресурс.