На деокупованих територіях Харківщини виявили 10 катівень, облаштованих росіянами — Ігор Клименко

Ігор Клименко зауважив, що одна з катівень була розташована в Балаклії — у відділенні місцевої поліції, де в камерах утримували близько 40 осіб.

Ігор Клименко на брифінгу в Military Media Center
Ігор Клименко на брифінгу в Military Media Center

Про це розповів Голова Національної поліції України розповів сьогодні, 16 вересня, на брифінгу в Military Media Center.

«Ми можемо говорити про ті безчинства, які творилися в наших містах. Заходячи в Балаклію чи в Ізюм, бачимо величезну кількість злочинів, скоєних проти цивільного населення. Виявлено 10 катівень».

Ігор Клименко зауважив, що одна з катівень була розташована в Балаклії — у відділенні місцевої поліції, де в камерах утримували близько 40 осіб. Людей до 48 днів тримали у жахливих умовах, над ними знущалися та катували. Інша катівня з нелюдськими умовами утримання знаходилася в приміщенні друкарні:

«Були тортури — ми бачили на руках у людей сліди від електричних оголених дротів, по яких пускали струм, коли допитували. Були знайдені молотки та удавки. Зараз ми проводимо слідчі заходи для встановлення ступеню отриманих ушкоджень, які отримали люди».

За словами Ігоря Клименка, ще шість катівень росіяни влаштували в місті Ізюм, яке практично знищили вщент.

При цьому Голова Нацполіції акцентував, що кожен воєнний злочинець має понести покарання. Поліцейські уже встановили, які підрозділи діяли у цих катівнях — омон з міста Тольятті, фсб та військовослужбовці так званої «лнр» та підрозділи росгвардії.

Ігор Клименко повідомив, що сьогодні на місці масового поховання людей поблизу Ізюма розпочали роботу слідчі Національної поліції, 10 криміналістичних лабораторій, судмедексперти:

«На сьогодні там нараховується близько 445 захоронень. Характер тілесних ушкоджень, обставини та причини смерті людей будемо встановлювати. Тіла вбитих людей, які поховані там з березня, треба буде ексгумувати та ідентифікувати. Це робота на багато тижнів, але ми доведемо її до кінця і встановимо, хто цим займався».

Голова Нацполіції також зазначив, що серед постраждалих від рук російських загарбників, які знущалися з місцевого населення, є іноземні громадяни — семеро громадян Шрі-Ланки, студенти медичного коледжу.

Завдання, які виконують поліцейські на деокупованих територіях, надзвичайно важливі та небезпечні, адже йдеться про розмінування величезних територій:

«Робота дуже важка, три дні тому четверо наших працівників отримали достатньо серйозні поранення, один із них повністю втратив ногу, ще троє отримали важкі поранення. Адже на деокупованих територіях величезна кількість мін — протипіхотних, протитанкових, фугасів, розтяжок».

За його словами, на сьогодні працівники вибухотехнічної служби обстежили 250 гектарів території, знешкодили 6 400 вибухонебезпечних предметів, вилучили понад три тонни вибухівки. Приміром, розмінували міст при в’їзді в Балаклію, замінований 400 кілограмами тротилу, та знешкодили так званий мінний шлагбаум із протитанкових мін.