Впродовж наступних місяців в Україні будуть запеклі бої — WP

Попри успіхи українських сил у війні проти росії, які вражають, адміністрація президента США Джо Байдена очікує на місяці напружених боїв — з перемогами і поразками для кожної сторони.

Впродовж наступних місяців в Україні будуть запеклі бої — WP

Офіційні особи США заявили, що українські війська показали результати в наступальних операціях кращі, ніж очікували в Америці. Але також чиновники зауважують, що Росія зберегла військову міць.

«У них є техніка, озброєння і боєприпаси, розміщені на окупованих територіях, не кажучи вже про те, що у них є в росії. І тому це далеко не кінець, попри імпульс», — сказав чиновник Держдепартаменту на умовах анонімності.

Чиновники очікують, що запеклі бої триватимуть до кінця осені. Це пов'язано з тим, що обидві сторони намагатимуться зайняти найкращі можливі позиції до того, як настане зима.

У Пентагоні також заявили, що шукають способи допомогти Україні в задоволенні оборонних потреб, які зростають. Особливу увагу приділяють таким областям, як протиповітряна оборона, спостереження і боєздатність винищувачів.

Попри постійні заклики України надати нову, більш досконалу військову техніку, США не планують негайно розширювати набір наданого озброєння. Це стосується, в тому числі, реактивних систем залпового вогню з великою дальністю дії.

Семюел Чарап, експерт з Росії в Rand Corp., сказав, що успіх контрнаступу визначив динаміку конфлікту, частково продемонструвавши здатність України успішно проводити повноцінні наступальні операції.

«Раніше у нас не було доказів цього. Сам цей факт, швидше за все, позбавить їх стимулів до пошуку компромісу, тому що вони думають, що можуть зробити більше», — сказав Чарап, характеризуючи дії українських сил.

Метою США залишається допомога Україні в просуванні на полі бою, що зміцнить її позицію на переговорах з росією, якщо зрештою вони відбудуться.

Очікується, що Байден спробує посилити міжнародну підтримку самооборони України під час засідання Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй наступного тижня.