У звільнених районах Харківщини знайдено вже понад 10 катівень, — Зеленський

У звільнених районах Харківської області вже знайшли понад десять катівень, повідомив Президент України Володимир Зеленський у традиційному вечірньому зверненні.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

«У звільнених районах Харківщини знайдено вже понад десять катівень у різних містах і селищах», — йдеться в повідомленні.

За його словами, коли російські військові тікали з Харківщини, то на території області залишала апарати для знущання. Навіть на вокзалі Козачої Лопані знайшли приміщення для тортур, де окупанти кинули інструменти для катувань струмом.

«Катування було повсюдною практикою на окупованій території. Так робили нацисти. Так роблять рашисти. І відповідатимуть вони так само — і на полі бою, і в залах суду. Ми встановимо особистості всіх тих, хто катував, хто знущався, хто приніс це звірство з росії сюди, на українську землю», — сказав Зеленський у зверненні.

Також він нагадав про масові поховання, які знайшли на території деокупованого Ізюма. «Сьогодні в Ізюмі Харківської області продовжились ексгумаційні роботи на місці знайденого масового поховання. Проводяться експертизи тіл. Отримані нові докази тортур, які застосовувалися до людей, що там поховані», — повідомив президент.