Передавали спецслужбам рф дані про об’єкти критичної інфраструктури Києва — викрито мережу інформаторів

За процесуального керівництва прокурорів Київської обласної прокуратури викрито трьох мешканців Києва, завербованих представниками спецслужб країни-агресора.

Передавали спецслужбам рф дані про об’єкти критичної інфраструктури Києва — викрито мережу інформаторів

Двом з них повідомлено про підозру за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України), іншому — за фактом несанкціонованого поширення інформації про розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 114−2 КК України).

За даними слідства, підозрювані добровільно погодилися на пропозицію представника спецслужб РФ допомагати йому у проведенні підривної діяльності проти України. На виконання його завдань вони здійснювали фото та відеофіксацію об’єктів критичної інфраструктури столиці.

Один з підозрюваних збирав інформацію щодо військових об’єктів, наявності блокпостів і спостережних пунктів, укріплень та перебування військовослужбовців ЗСУ й інших військових формувань, які беруть участь у відсічі збройної агресії.

Зібрані дані вони передавали ворогу за допомогою одного з месенджерів під час особистого листування. За виконання поставлених завдань російською спецслужбою підозрювані отримували грошову винагороду.

За клопотанням прокуратури підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.

Досудове розслідування здійснюється слідчими ГУ СБУ у м. Києві та Київській області, оперативний супровід — ГВ КІБ ГУ СБУ у м. Києві та київській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.3