Три країни-союзниці рф заявили про кримінальну відповідальність для своїх громадян у разі участі у війні в Україні

Після оголошення мобілізації у росії володимир путін почав втрачати союзників. Зокрема, три країни, які входять чи входили до Організації Договору про колективну безпеку, виступили проти участі своїх громадян у війні в Україні.

Три країни-союзниці рф заявили про кримінальну відповідальність для своїх громадян у разі участі у війні в Україні

Посольство Киргизстану в росії 21 вересня повідомило, що за участь у бойових діях на території іноземних держав на громадян країни чекає кримінальна відповідальність, повідомляє Уніан.

Громадянам Киргизстану, які живуть у росії і яких будуть закликати брати участь у військових діях, радять негайно звертатися до дипломатичного представництва своєї країни.

Ті, хто поїдуть на війну, ризикують позбутися волі на строк від 5 до 10 років, можлива також конфіскація майна. З аналогічною позицією напередодні виступила влада Узбекистану та Казахстану.

Посольство Узбекистану у рф заявило, що «застерігає співвітчизників від створення добровольчих батальйонів та/або участі у бойових діях на території іноземних держав, за які встановлено кримінальну відповідальність» — до 10 років позбавлення волі.

У Казахстані за таке ж порушення обіцяють тюремний термін від 5 до 9 років.

Зазначимо, Казахстан та Киргизстан є членами ОДКБ, а Узбекистан у 2012 році вийшов звідти.

Нагадаємо, сьогодні, 21 вересня, володимир путін оголосив про часткову мобілізацію в росії.