60% українців вірять у те, що Україна побудує сильну економіку та стане членом ЄС

60% українців вірять у те, що Україна зможе побудувати сильну економіку та невдовзі стане членом Євросоюзу, йдеться в результатах дослідження компанії Gradus Research.

60% українців вірять у те, що Україна побудує сильну економіку та стане членом ЄС

Перед українцями постали три основні виклики: безпека, фінансова ситуація, міграційні обставини. Ці базові компоненти є основою для прийняття рішень, передає Forbes.

Безпекова ситуація полягає в тому, що люди мають вирішити, чи готові вони жити в Україні, де рівень безпеки доволі низький. Наступна за пріоритетом — фінансова ситуація. У 77% опитаних знизився дохід, порівняно з довоєнним періодом. 60% дорослих жителів України працевлаштовані. Наявність роботи впливає на рішення залишитися за кордоном.

У суспільстві дуже високий рівень стресу. Аналітики вимірюють цей показник від початку пандемії. Тоді в Україні рівень суб’єктивного стресу був притаманним 75−78% українців, тобто трьом опитаним із чотирьох, це багато. Зараз його відчувають 85−87% українців.

Зростає кількість громадян, які з-за кордону хочуть повернутися додому: 62% опитаних проти 55% у попередній хвилі дослідження. Українцям важко адаптуватися за кордоном. Вони потрапили в середовище з незнайомими мовою та правилами, незрозумілими вимогами. Сигнал про деокуповані території вони трактують як можливість повернутися до звичайного життя.