МЗС України позбавило посла Ірану акредитації

МЗС України позбавило посла Ірану акредитації, а також вирішило «суттєво скоротити» кількість дипломатів в посольстві Ірану в Києві.

Манучехр Мораді
Манучехр Мораді

Таке рішення ухвалили у відповідь на постачання зброї росії для ведення війни проти України.

«На виконання доручення президента України вжити невідкладних заходів реагування на факти використання військами рф зброї іранського виробництва на території України, 23 вересня до Міністерства закордонних справ України було викликано тимчасового повіреного в справах Ісламської Республіки Іран в Україні», — йдеться у заяві Міністерства закордонних справ.

Іранській стороні було заявлено, що постачання іранського озброєння росії для його подальшого використання російськими військами проти українського цивільного населення та Сил оборони напряму суперечить публічно задекларованій вищим керівництвом Ірану позиції нейтралітету, поваги до суверенітету та територіальної цілісності України.

Постачання зброї росії для ведення війни проти України є недружнім актом, який завдає серйозного удару відносинам України та Ірану. У відповідь на такий недружній акт українська сторона ухвалила рішення позбавити посла Ірану в Україні акредитації, а також суттєво скоротити кількість дипломатичного персоналу посольства Ірану в Києві.

Нагадаємо, президент Зеленський доручив МЗС відреагувати на використання російськими військовими іранських дронів. Речник президента Никифоров повідомив, що ці дані «остаточно підтвердилися на полі бою».

«Це — кроки Ірану проти суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, а також проти життя і здоров’я громадян України», — додав він.

Рекомендовані публікації