Біля Аляски засікли російські та китайські військові кораблі (ФОТО)

У Беринговому морі біля берегів Аляски було помічено китайські та російські військові кораблі.

Біля Аляски засікли російські та китайські військові кораблі (ФОТО)

Про це повідомляє агентство Associated Press, посилаючись на заяву командування берегової охорони США.

Зокрема, корабель Сполучених Штатів, який здійснював планове патрулювання у Беринговому морі, наткнувся на ракетний крейсер Китаю, який проходив біля берегів Аляски. За даними журналістів, це ж військове судно Піднебесної пропливало за 138 кілометрів від американського острова Киска 19 вересня.

Ще два інші китайські та чотири російські кораблі, враховуючи есмінець, також були помічені в одиночному строю біля берегів Аляски. Військову присутність Росії та Китаю поруч з американським штатом зафіксував патрульний катер «Kimball».

Судно, як зазначають журналісти, спостерігало за тим, як китайські та російські військові кораблі порушили одиночний стрій і розійшлися. Підтримку катеру Kimball із повітря здійснював транспортний літак C-130 Hercules.

«Хоч стрій діяв відповідно до міжнародних правил і норм, ми відповідатимемо на присутність присутністю, щоб не порушувати інтереси США в морському середовищі навколо Аляски», — цитує агентство AP командувача Сімнадцятого округу берегової охорони Натана Мура.

У заяві відомства також сказано, що військова доктрина вимагає відповідати «присутністю на присутність», коли стратегічні конкуренти діють у водах США та навколо них.