Повернення полонених 29 вересня: подробиці

29 вересня відбувся черговий обмін військовополоненими. Додому повернулося шестеро українських захисників та захисниць.

Повернення полонених 29 вересня: подробиці

В рамках роботи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими вдалося визволити з полону шістьох українських захисників та захисниць — військових і цивільних.

Додому повернулися майор Військово-морських сил Олексій Булахов, старший лейтенант ВМС Микола Костенко, молодший сержант Іван Земляний та солдат Людмила Герасименко.

Крім того повернути на рідну землю вдалося й двох цивільних українок: Вікторію Андрушу та Яну Майдбороду.

Так, Вікторію Андрушу російські окупанти утримували в підвалі клубу села Новий Биків. Туди жінку помістили через те, що росіяни помітили в її телефоні дані про ворожу техніку, які вона передавала ЗСУ. Пізніше жінку перевезли на територію держави-окупанта, де й утримували в полоні.

Яна Майборода також допомогала українському війську. Намагаючись передати важливу інформацію для ЗСУ, поїхала в зону відчуження ЧАЕС, аби сфотографувати техніку окупантів та передати їхню дислокацію нашій армії. Під час повернення додому на Київщину її захопили в полон окупанти.

На звільнених захисників та захисниць чекає процес реабілітації, адаптації, відновлення та лікування.

«Операція з визволення полонених відбулася успішно, зокрема, завдяки дотриманню інформаційної тиші. Дякуємо за терпіння та розуміння рідним захисників та представникам ЗМІ», — повідомили в Координаційному штабі.

Уже триває робота над наступними обмінами.