Вірменія може вийти з ОДКБ на тлі загострення конфлікту між Вірменією та Азербайджаном

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян вважає можливим розвиток подій, за якого Єреван припинить своє членство в Організації Договору з колективної безпеки (ОДКБ) — на тлі загострення конфлікту між Вірменією та Азербайджаном.

Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном - Нагірний Карабах
Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном - Нагірний Карабах

Про це він сказав в інтерв'ю Арменпресс.

«Нещодавно, внаслідок контактів із низкою колег з ОДКБ, я зауважив, що в ОДКБ теж фіксують, що певні суспільні настрої у Вірменії дуже швидко розвиваються. Під час розмови навіть було сказано, що є побоювання, що Вірменія вийде з ОДКБ. Я ж сформулював протилежне, моя реакція була такою, що є побоювання, що ОДКБ вийде з Вірменії», — сказав Пашинян.

Він наголосив, що це «не просто гра слів, це дуже серйозний зміст».

За словами Пашиняна, раніше під час обговорення в ОДКБ питань безпеки він отримував чіткі запевнення, що кордон Вірменії є червоною лінією для ОДКБ.

«Коли торік відбулися події на ділянках Сотка та Хознавара [в районі Нагірного Карабаху], ми, природно, звернулися до ОДКБ і отримали дуже дивну відповідь, що кордон не демаркований і не делімітований. Звідси постало питання: у такому разі де проходить ця червона лінія?» — сказав вірменський прем'єр.

Він додав, що Вірменія вже тоді сформулювала потребу чіткої відповіді на це питання.

«Це важливо не лише для Вірменії, а й для ОДКБ, тому що сказати, що між Вірменією та Азербайджаном немає кордону, означає сказати, що немає ОДКБ, тому що ОДКБ має зону відповідальності, яка позначена кордонами. Якщо немає кордону, то немає й зони відповідальності, якщо немає зони відповідальності, то немає й організації», — вважає Пашинян.

Він зазначив, що попри те, чи демаркований кордон між Вірменією та Азербайджаном, фактично державні кордони встановлені й відомі за координатами згідно з угодою від 18 грудня 1991 року, ратифікованою парламентами Вірменії та Азербайджану.

Пашинян наголосив на важливості того, сформулює ОДКБ чітку політичну оцінку цієї ситуації чи ні.

«Тобто акт агресії проти Вірменії має бути зафіксовано, і має бути представлено ​​чітку дорожню карту щодо ліквідації наслідків акту агресії. І цим має бути закріплена червона лінія, яка вже встановлена, яка є наріжним каменем ОДКБ», — сказав він.