Коли в Україні переводять годинник на зимовий час

Цього місяця в Україні переведуть годинник із літнього на зимовий час. Традиційно це станеться останніми вихідними жовтня.

Коли в Україні переводять годинник на зимовий час

30 жовтня о 4 ранку стрілки переведуть на одну годину тому. Це означає, що у неділю можна буде поспати на годину довше.

Верховна Рада вже не раз пробувала відмовитися від сезонних переказів годинника двічі на рік стрілками, щоб залишитися на зимовому часі. Зокрема, у 2020 році ідею відмовитися від повернення на літній час озвучував спікер парламенту Руслан Стефанчук.

Але ініціативу єдиного часу в результаті заморозили, тож годинник переводить і цього року.

За різними даними, до хронологічної зміни порядку дня на 1 годину людина може звикати від кількох тижнів до півтора місяця. У цей час може спостерігатися підвищена стомлюваність, неуважність.

Це було одним із аргументів скасування переведення годинника. Ще один — відсутність економічної доцільності. Якщо колись давно переведення стрілок збільшувало світловий день і значно заощаджувало електроенергію, зараз електроенергія витрачається цілодобово і такі маніпуляції дозволяють заощадити близько 3% електрики, що не є суттєвим.

Читайте також


Справа про депортацію українських дітей буде перекваліфікована в справу геноциду — Володимир Пилипенко

На Генасамблеї ООН Євросоюз ще раз наголосить на стійкій підтримці України та на необхідності реформування Ради Безпеки, рішення якої блокує росія. Також в Міжнародний суд ООН поновлює слухання за позовом України проти рф щодо геноциду. Чи виключають рф з ООН та про інші питання говорили з юристом, народним депутатом VI-VII скликань і керівником Українського центра соціально-правових досліджень Володимиром Пилипенко.

Рекомендовані публікації