Країни-експортери нафти різко скоротили видобуток

ОПЕК+ різко скорочує видобуток, що може підірвати план про обмеження цін на російську нафту.

Країни-експортери нафти різко скоротили видобуток

Організація країн-експортерів нафти, а також групи її союзників на чолі з росією у форматі ОПЕК+ погодилися 5 жовтня скоротити видобуток нафти на 2 мільйони барелів на день.

Про це йдеться в матеріалі The Wall Street Journal із посиланням на делегатів зустрічі.

«Це рішення може підірвати план країн G7 щодо обмеження цін на російську нафту на світовому ринку в контексті економічної битви Заходу з москвою», — зазначається в повідомленні.

При цьому звертається увага, що рішення ОПЕК+ було прийняте менше ніж через три місяці після того, як президент США Джо Байден відвідав Саудівську Аравію — де-факто лідера ОПЕК, щоби домовитися про збільшення видобутку нафти та зменшення її ціни.

У зв’язку з цим радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван виступив 5 жовтня із реакцією офіційного Вашингтона на рішення нафтового картелю, назвавши його «недалекоглядним», особливо на тлі агресії путіна проти України.

«У момент, коли збереження обсягів глобального постачання енергії має першочергове значення, це рішення матиме найбільш негативний вплив на країни з низьким і середнім рівнем доходу, які вже страждають від високих цін на енергоносії», — наголосив Салліван.