Стало відомо, коли США нададують Україні далекобійні ракети ATACMS

Україна і США ведуть переговори з надання далекобійних ракет для HIMARS. Передати їх зможуть вже цього року.

Очікувані терміни, а також подробиці про ленд-лізу і американську допомогу, озвучив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

За словами Подоляка, переговори постійно йдуть і вони наближають Україну до отримання ракет ATACMS.

«Я думаю, що ми їх отримаємо до кінця цього року, швидше за все. Але це питання переговорів», — говорить Подоляк.

Що стосується ленд-лізу, то за його словами, допомога в рамках єдиного пакета йде, просто вона дробиться, США працюють системно в цьому напрямку.

«На мій погляд, все працює ефективно. США системно нам допомагають на відміну від деяких європейських країн, які все ще міркують, чи потрібна військова допомога Україні? Чи повинна РФ програти в цій війні? Чи треба боятися Росії далі? Так ось США працюють в рамках конкретної системи. Так, нам би хотілося більше, швидше і далі. Але маємо те, що маємо. І виходячи з подій на всіх напрямках — на Донецькому, Луганському, і тим більше на Херсонському та Запорізькому — ми скрізь досить ефективно контрнаступаємо», — зазначив Подоляк.

Також він підкреслив, що попри заяви Міноборони РФ або інших суб'єктів квазі-республік, що на фронті була велика перевага української живої сили і техніки, — насправді все зовсім інакше.

«Скрізь дуже багато живої сили російських військовослужбовців, багато російської техніки, артилерії. Але в принципі, ми в меншості, але ефективно контрнаступаємо», — зазначив Подоляк.

Читайте також


Україна реалізувала свої геостратегічні цілі на засіданні ООН — Олексій Буряченко

Президент України В. Зеленський під час візиту до США провів ряд зустрічей з Джо Байденом, Антоніу Ґуттерішем та іншими посадовими особами. Про що змогли домовитися сторони, чи вдалося втілити заплановане: позбавити рф права вето у Радбезі ООН, чи не поламалися стосунки України із ключовими партнерами, зокрема Польщею? Про це журналісти i-ua.tv запитали у політичного експерта Олексія Буряченко.