Київ частково закритий антидронним куполом: стало відомо, що він захищає

У найближчі два роки над Києвом мають звести спеціальний купол для захисту від дронів. Частково він вже існує.

Київ частково закритий антидронним куполом: стало відомо, що він захищає

Як зазначив радник мера Києва Юрій Зозуля в ефірі телеканалу, це унікальна річ, у розробці якої беруть участь науковці з різних країн НАТО.

«Весь світ прийшов на допомогу Україні та створює новітню систему, яка не використовувалася ніде раніше. Вона тиражуватиметься не лише містами України, а й, я так думаю, по всьому світу. У проєкті беруть участь і британські, і канадські вчені. В принципі, долучається майже весь науково-технічний потенціал НАТО», — наголосив радник мера Києва.

За його словами, на створення повноцінного купола знадобиться близько двох років.

«Але хочу сказати, що фрагментарно цей купол уже працює у Києві. Є особливо важливі об’єкти, які охороняються такими антидронними системами», — додав Зозуля.

Він пояснив, що метою є створення системи, яка дозволятиме фіксувати переміщення дронів і атакувати його завчасно.

«Штучний інтелект для розпізнавання різних об’єктів перебудовується ще на нові виклики. Це звук, який ми чуємо здалеку. … Це глибокий ешелонований захист. Тобто, він починається за сотні кілометрів від міста. Система виявляє за різними ознаками дрони й ланцюжком передає на різні ситуаційні центри, які фіксують переміщення цього БПЛА. … Відповідно, всі системи зможуть зорієнтуватися в азимут і атакувати цей дрон», — сказав радник мера.

Читайте також