Чому наступні кілька тижнів війни в Україні будуть критичними

Війна в Україні, яка протягом кількох місяців здавалася повільною та болісною, знову вибухнула з наближенням зими. Конфлікт балансує на шляху до непередбачуваної нової фази.

Чому наступні кілька тижнів війни в Україні будуть критичними

«Те, що здавалося віддаленою перспективою чогось, що можна було б переконливо назвати перемогою України, тепер стало набагато правдоподібнішим», — сказав старший науковий співробітник програми Chatham House з росії та Євразії Кейр Джайлс.

За натиском російських ракет цього тижня були стійкі успіхи українських військ і потужний вибух на Керченському мосту, єдиному переході між анексованим Кримським півостровом і Росією. Цей вибух вдарив психікою росіян і дав Україні значний стратегічний імпульс. Експерти кажуть, що з наближенням холодних місяців, які, ймовірно, призведуть до уповільнення наземних боїв, наступні тижні війни матимуть вирішальне значення.

Успішний наступ змінив хід війни і спростував припущення, висунуте минулого літа на Заході та в росії, що хоча Україна й може стійко захищати територію, вона не має можливості захопити її.

«росіяни сподіваються уникнути колапсу на своїй лінії фронту до настання зими», — заявив старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень Самір Пурі

Нагадаємо, що ескалація росії не вплине на перебіг війни, оскільки Україна має перевагу.

Також з настанням зими умови ведення війни стануть складнішими. При цьому окупантам буде важче оборонятися, ніж українським військам — атакувати.


Джерело: CNN

Рекомендовані публікації