Верховна Рада визнала Чеченську Республіку Ічкерія тимчасово окупованою рф

Верховна Рада визнала Чеченську Республіку Ічкерія тимчасово окупованою росією та засудила вчинення геноциду чеченського народу.

Верховна Рада
Верховна Рада

Сьогодні в парламенті ухвалили ряд рішень:

Визнали Чеченську Республіку Ічкерія тимчасово окупованою російською федерацією і засудили вчинення геноциду чеченського народу (№ 8132).

Підтримали виділення понад 386 млрд грн на потреби армії (№ 8126).

Передбачили, що під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу не проводиться. Призовні комісії у цей період розглядатимуть питання щодо: організації медогляду осіб, які перебувають на обліку призовників та досягли 27-річного віку, взяття їх на облік військовозобов'язаних або виключення з обліку. Комісії також зможуть направляти призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів (№ 8109).

У першому читанні ухвалили проект закону щодо спрощення порядку включення до відповідного реєстру волонтерів, які допомагають військовим. Планується, що благодійник подаватиме заяву з реквізитами рахунків, відкритих на його ім’я, що призначені для здійснення благодійної діяльності, а не довідку з банку. Таку заяву волонтер зможе подавати у паперовій або електронній формі (№ 8076).

Підтримали в першому читанні запровадження комплексного іспиту з основ Конституції та історії України як умови для прийняття до громадянства України (№ 7606).